Były prezydent Goldman Sachs, Gary Cohn, przyznał we wtorek, że głęboko wierzy w to, że świat będzie miał swoją własną walutę. Jak zaznacza Cohn, nie będzie to Bitcoin.

Gary Cohn w wywiadzie dla CNBC we wtorek 8 maja 2018 roku powiedział, że wierzy w powstanie globalnej kryptowaluty. Przyznał, że nie wierzy w potencjał Bitcoina, ale popiera technologię blockchain. 

Nie jestem wielkim zwolennikiem Bitcoina. Jestem zwolennikiem technologii blockchain. […] Sądzę, że będziemy mieć w pewnym momencie globalną kryptowalutę, którą świat zrozumie. Nie będzie ona oparta na kosztach wydobycia lub koszcie energii elektrycznej lub podobnych rzeczach.

Będzie to łatwiejsza do zrozumienia kryptowaluta […] Prawdopodobnie będzie za tym kryć się technologia blockchain, ale łatwiej będzie zrozumieć, w jaki sposób jest tworzona, jak się porusza i jak ludzie mogą z niej korzystać. – Gary Cohn

Cohn dodaje, że Bitcoin skutecznie eliminuje potrzebę posiadania zaufanych pośredników – takich jak Goldman Sachs – i sprawia, że ​​transfery długodystansowe są tańsze i bezpieczniejsze.

Wcześniej w tym miesiącu Rana Yared, dyrektor w byłej firmie Cohna, powiedziała, że Bitcoin „nie jest oszustwem”. Co więcej, zdaje się również ujawniać zamiary banku w zakresie oferowania handlu Bitcoinami.

Były pracodawca Cohna odstaje od stanowiska byłego prezydenta i odpowiada:

Powinni robić to, co myślą, w najlepszym interesie swoich akcjonariuszy.

Powstanie globalna waluta?
5 (100%) 1 vote