Kryptowaluty powoli rozprzestrzeniają się na nowe branże. Branża handlu dziełami sztuki jest kolejnym sektorem, który chce skorzystać z dobrodziejstw cyfrowych środków rozliczeniowych w celu rozszerzenia usług oferowanych inwestorom. Londyńska agencja sztuki ogłosiła, że za część prac Andy’ego Warhola będzie można zapłacić kryptowalutami.

„14 małych krzeseł elektrycznych” (1980) autorstwa Andy’ego Warhola, będzie pierwszą na świecie tak wartościową aukcją dzieł sztuki,, wykorzystującą technologię blockchain Maecenas.

Maecenas to platforma blockchain poświęcona demokratyzacji dostępu do sztuki, któranawiązała współpracę z Dadiani Fine Art. Dadiani Syndicate stała się pierwszą galerią dzieł sztuki w Wielkiej Brytanii, która akceptuje płatności w kryptowalucie.

Galeria sztuki wystawi 49% prac Warhola na sprzedaż. Aukcja odbędzie się 20 czerwca i będzie zgodna z prawem obowiązującym w Wielkiej Brytanii. Wszyscy kupujący będą podlegać pełnej kontroli Know-Your-Customer (KYC) i instytcji zajmującej się przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML).

Eleesa Dadiani, założycielka Dadiani Syndicate, dąży do tego, aby przyszłość inwestycji w sztukę znalazła się w zasięgu globalnym dzięki kryptowalutom.

Poza tym, Maecenas i Dadiani uruchamiają największy na świecie i pierwszy fundusz artystyczny przy pomocy blockchain. To jeszcze bardziej uprości i zwiększy inwestycje w sztukę.

Nasza wspólna wizja realizowana jest w najbardziej ekscytujący sposób – teraz oboje z niecierpliwością oczekujemy na przejście ewolucji inwestycji w sztukę.

Ostateczna cena dzieł Warhola zostanie ustalona przez inteligentną umowę na blockchain Ethereum.

Prace Andy’ego Warhola opłacane kryptowalutami
5 (100%) 1 vote