Ankieta przeprowadzona 7 sierpnia przez portal Romir, ujawniła, że prawie połowa Rosjan słyszała o kryptowalutach, a 13 procent twierdzi, że zna się na nich bardzo dobrze. 

Romir to jeden z przedstawicieli Stowarzyszenia Gallup International Association w Rosji. Zapytano 1500 mieszkańców Rosji o znajomość kryptowalut i plany dotyczące ich potencjalnego nabycia.

Spośród wszystkich respondentów, 44 procent słyszało o kryptowalutach, a 13 procent oświadczyło, że dobrze rozumie tę branżę. 56 procent nie wiedziało, co słowo ,,kryptowaluty”, oznacza.

Badanie wykazało również, że 31 procent respondentów uznało, że „może sobie wyobrazić, czym są kryptowaluty, ale nie do końca je rozumieją”.

Rosja jest w trakcie formalizowania swojego podejścia do różnych aspektów zjawiska cyfrowych środków rozliczeniowych. Wśród regulacji znajduje się opodatkowanie, wydobycie, oraz sposoby wymiany kryptowalut. 

Prezydent Romira, Andrey Milyokhin, zauważył, że wyniki ankiety „jednoznacznie dowiodły, że kryptowaluty nie utworzyły jeszcze znaczącego instrumentu finansowego”

Ponadto społeczeństwo rosyjskie demonstruje w tym przypadku zdrowy sceptycyzm.

Inne odkrycia ankiety zawierały zależność między dochodami a znajomością sfery kryptograficznej. Analiza wyników dowiodła, że osoby o niższych dochodach miały większą wiedzę na temat kryptowalut.