Kolumbijska gazeta El Tiempo informuje, że prezydent Kolumbii, Ivan Duque obiecał obniżyć podatki na kryptowaluty i start-upy.

Duque przedstawił swoje stanowisko podczas przemówienia w trakcie ANDICOM, międzynarodowego kongresu poświęconego technologiom informacyjno-komunikacyjnym (ICT), odbywającego się corocznie w Cartagena de Indias w Kolumbii. 

Prezydent wyznał, że ma „obsesję” na punkcie technologii, szczególnie w przypadku robotyki i sztucznej inteligencji (AI). Podkreślił, że Kolumbia potrzebuje regulacji dla branży ICT. Według Duque wykorzystanie zaawansowanych technologii może pomóc państwu w zwalczaniu korupcji oraz poprawie takich obszarów, jak bezpieczeństwo, sprawiedliwość i służba zdrowia. Zaproponował wykorzystanie blockchainu  do śledzenia funduszy publicznych i wykrywania wszelkich niepożądanych sytuacji.

Przechodząc do branży kryptograficznej, Duque obiecał zwolnić z podatków firmy zajmujące kryptowalutami pod warunkiem, że wygenerują one pewną liczbę nowych miejsc pracy.

Ivan Duque objął urząd w sierpniu 2018 roku. Ma silne zaplecze finansowe, wcześniej zajmował ważne stanowiska w Ministerstwie Finansów i Międzyamerykańskim Banku Rozwoju.

Prezydent Kolumbii obiecał obniżyć podatki dla firm kryptowalutowych
5 (100%) 1 vote[s]