Władimir Putin podczas niedzielnego spotkania z prezesem największego rosyjskiego banku, Hermanem Grefem, zatwierdził technologię blockchain. 

Herman Gref, prezes rosyjskiego Sbierbanku, poinformował, że jego instytucja uż wkrótce wprowadzi do swoich usług technologię blockchain. Gref w rozmowie z Władimirem Putinem zasugerował włączenie cyfrowej technologii do systemu edukacji i szkoleń zawodowych.

Prezes rosyjskiego banku zwrócił również uwagę na konieczność wprowadzenia ostrożnych przepisów, które w żaden sposób nie zabronią obrotu kryptowalutami.

Ostrożność jest potrzebna, ale jasne jest, że potrzebujemy prawodawstwa w tej sprawie, ponieważ ta technologia ma ogromny wpływ – powiedział Gref

Na odpowiedź Putina nie trzeba było długo czekać:

Koledzy i obywatele kraju mogą zapytać: czy potrzebujemy tego wszystkiego? Mamy olej, gaz, węgle, metale wszelkiego rodzaju … wszystko! Ale musimy dalej posuwać się naprzód. Tego właśnie potrzebujemy.

W dalszym przemówieniu zacytował jednego z arabskich ministrów, opisując sposób powstawania nowych technologii:

Epoka kamienia nie skończyła się z powodu braku kamieni, ale dlatego, że pojawiły się nowe technologie. A teraz pojawiają się nowe technologie na świecie.

 Sytuacja kryptowalut w Rosji nie jest w obecnej chwili zbyt dobra. Handel popularnymi kryptowalutami jest zakazany. Słowa Władimira Putina napełniają jednak dużym optymizmem i nadziejami na to, że w ciągu kilku miesięcy, wszystko zmieni się na korzyść cyfrowej technologii.