Firm kryptowalutowych, które co tydzień podpisują kontrakty z nowymi partnerami jest niezwykle mało. Do zaszczytnego grona takich szczęśliwców trafiło Ripple, które do listy ponad stu partnerów, dodaje kolejnych pięciu.

Brazylijski Bank Itaú Unibanco i dostawca przekazów pieniężnych, BeeTech, dołączyli do sieci RippleNet. Celem podjęcia współpracy jest ułatwienie szybszych i tańszych transferów. Do szeregów Ripple dołączyły także Zip Remit, InstaRem, oraz indyjski bank Induslnd.

Brazylijskie, indyjskie i chińskie rynki, są domem dla 85% populacji świata. Ripple planuje wykorzystać ten potencjał do rozszerzenia produktów XCurrent i RippleNet i wprowadzenia swojej oferty na rynki wschodzące.

Kierownik ds. Rozwoju biznesu w Ripple, Patrick Griffin, zapewnia, że rozszerzenie oferty na kraje, zaowocuje poprawą jakości życia:

Problem z płatnościami to problem globalny, ale jego negatywny wpływ nieproporcjonalnie wpływa na rynki wschodzące. Niezależnie od tego, czy jest to nauczyciel w Stanach Zjednoczonych, który wysyła pieniądze do domu swojej rodziny w Brazylii, czy do małego biznesowego właściciela w Indiach, próbując przenieść pieniądze, aby otworzyć drugi sklep w innym kraju, konieczne jest połączenie światowych instytucji finansowych w system płatności działa dla ich klientów, a nie przeciwko nim.

W obecnej chwili, Ripple plasuje się na 5 miejscu na liście najpopularniejszych i najbardziej wartościowych kryptowalut świata. Jak otwartość na partnerstwo wpłynie na jej przyszłość? O tym będziemy informować na bieżąco.