Yoshitaka Kitao, prezes SBI Holdings i dyrektor generalny SBI Group, wyraziła swój optymizm w sprawie długoterminowego rozwoju sieci Ripple. Doszło do tego na japońskiej konferencji blockchain.

Kitao uważa, że Ripple optymalizuje światowy system finansowy i ma potencjał, by ewoluować na globalną walutę standardową.

Używanie XRP może stworzyć bardziej wydajny świat” – poinformował Yoshitaka Kaito

Japan Blockchain Conference to największa konferencja w Japonii, która koncentruje się na dyskusji na temat rynku kryptowalut, projektów, nowych rozwiązań, regulacji i inwestycji. W tegorocznej imprezie wzięło udział ponad 10 000 osób. Współpraca obejmowała najbardziej wpływowych finansistów, jak na przykład: SBI Group i Nasdaq, w tym Ethereum i twórcę Cardano, Charlesa Hoskinsona oraz CEO Bitcoin.com Rogera Vera.

Podczas konferencji Yoshitaka Kitao, który nadzorował drugi co do wielkości bank w Japonii od 2014 r., Powiedział, że XRP stworzył już skuteczniejszy ekosystem i platformę wykorzystywaną przez banki do rozliczania płatności transgranicznych przy niższych opłatach i krótszych okresach przetwarzania.

Analizując rynek, firma Ripple była jedyną firmą, która dostarczyła sprawdzone w walce rozwiązania dla przedsiębiorstw i globalną trakcję klientów bankowych, w tym umowy handlowe z najlepszymi bankami, które już podpisały umowę z regionem Azji i Pacyfiku.

Rozproszona technologia finansowa niewątpliwie przekształca infrastrukturę finansową i cieszymy się, że możemy ją wprowadzić w całej Azji. – powiedział Kitao ponad dwa lata temu.

Od tego czasu SBI Holdings kierował lokalnymi bankami i instytucjami finansowymi w Korei Południowej, w tym Kookmin i Shinhan, dwoma największymi bankami komercyjnymi w kraju, aby wdrożyć Ripple i wykorzystać sieć blockchain do przeprowadzania transakcji transgranicznych.

W marcu NewsBTC poinformował, że Woori, trzeci co do wielkości bank w Korei Południowej, zasugerował pełną integrację XRP po przetestowaniu rozwiązań opartych na blockchain Ripple pod koniec 2017 r. i na początku 2018 r.

Bank południowokoreański zakończył już drugą fazę swoich testów z serii” Ripple „, po zakończeniu pierwszej fazy rozliczenia płatności w ramach programu Ripple w styczniu.

Rzecznik Woori powiedział Chosunowi, że bank pozostaje wysoce optymistyczny w korzystaniu z sieci Ripple do przetwarzania przekazów w perspektywie długoterminowej. – podał NewsBTC.

Ripple jako standardowa waluta przyszłości
5 (100%) 1 vote[s]