Ripple, wiodący system płatności oparty na blockchain, ogłosił darowiznę 29 milionów dolarów na rzecz publicznych szkół w Stanach Zjednoczonych.

Ripple to projekt jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Sieć, której token znajduje się na trzecim miejscu w światowym rankingu kryptowalut, przekazała 29 milionów dolarów na wsparcie szkół.

xrp

Na oficjalnym blogu Ripple, czytamy:

Każdy członek Ripple – od pracowników zespołu wykonawczego do naszych najnowszych pracowników, rozpoczął karierę w jednym miejscu – w szkole. W tej kluczowej scenerii powstają dziecięce marzenia i rozpoczynają się legaty.

Darowizna została przekazana w formie XRP, czyli skalowanego zasobu cyfrowego, mającego na celu umożliwienie natychmiastowych płatności na całym świecie. Przekaz został skierowany do DonorsChoose.org – amerykańskiej organizacji non-profit, umożliwiającej ofiarodawcom bezpośrednie przekazywanie darowizn na projekty w ramach szkół publicznych.

Nasza darowizna spełniła każde żądanie wymienione na stronie organizacji non-profit wczoraj. Obecnie prawie 30 000 nauczycieli szkół publicznych w każdym stanie i około miliona studentów otrzymuje książki, przybory szkolne, technologię, wyjazdy terenowe i inne zasoby niezbędne do nauki za pośrednictwem portalu DonorsChoose.org.

Ripple zaznacza, że wybór DonorsChoose.org nie był przypadkowy. Argumentuje go faktem, iż platforma przekazania darowizny ma ,,te same zasady włączania i dostępu do edukacji”, co odzwierciedla zamiłowanie Ropple do promowania ,,większej integracji i dostępności w globalnej gospodarce”.

ripple

Wartość XRP jako inwestycji długoterminowej została zakwestionowana przez Weiss Ratings. Agencja zauważyła, że uzależnienie altcoina od transakcji z dużymi bankami i instytucjami finansowymi pozostawia wiele do życzenia.

Redaktor redakcji Noted Weiss, Juan M. Billaverde, zaznacza:

Ripple idzie w parze z działalnością tradycyjnych instytucji finansowych, które są głęboko osadzone w świecie kontrolowanym przez rządy i instytucje ponadnarodowe […] Jaki to wszystko ma związek z Ripple? Rządy XRP byłyby względnie banalnym zadaniem.

Ripple przekazuje 29 milionów dolarów darowizny dla szkół w USA
5 (100%) 1 vote