Rosyjski rząd przygotowuje przepisy mające na celu zapanowanie nad swobodą handlu kryptowalutami. Minister finansów, Alexei Moiseev wyznał, że projekt ustawy o kryptowalutach ograniczy handel cyfrową walutą do listy zatwierdzonych giełd. 

Pierwowzór projektu regulującego handel kryptowalutami został przedstawiony pod koniec 2017 roku. Zmiany miały obejmować różne formy ograniczenia handlu, jednak najważniejszą z nich miał być dostęp tylko do oficjalnie zaakceptowanych giełd. Ostateczna forma projektu ma zostać zaprezentowana w lutym, natomiast wprowadzenie kontrowersyjnej ustawy zaplanowane jest na marzec.

Rosyjska flaga

Rosja od kilku miesięcy skrzętnie przygląda się rynkowi kryptowalut. Wyznaczenie oficjalnego miasta pilotażowego, powołanie specjalnych agencji do monitorowania kryptowalut, projekty ustaw – to tylko część planowanych zmian.

Biorąc pod uwagę to, jak wielkie poczyniono już kroki ku rozwojowi technologii blockchain, można się spodziewać prawdziwego rozkwitu kryptowalut w mocarstwie. Na to jednak trzeba będzie jednak poczekać 🙂