Po niedawnym podjęciu kroków ku legislacji kryptowalut, Rosja postanowiła ustalić w jaki sposób kryptowaluty będą klasyfikowane przez prawo. Szef Dumy Państwowej, Anatolij Aksakov poinformował, że będą uznawane za prawa cyfrowe. 

Majowe regulacje przewidywały wyeliminowanie ryzyka związanego z brakiem prawnego określenia kryptowalut. 29 lipca bieżącego roku, projekt dotyczący zaklasyfikowania kryptowalut do praw cyfrowych, zostanie przyjęty.

W kwestii regulacji kryptowalut, Aksakov podzielił się poglądem, że ustawodawcy rezygnują z obecnie istniejących terminów „kryptowaluta”, „pieniądz cyfrowy” i „waluta cyfrowa”, zauważając, że zostały one usunięte z dokumentów.  Zamiast tego, kryptowaluty  będą teraz nazywane „prawami cyfrowymi”.

Asakov oświadczył:

Pojęcia „pieniądza cyfrowego” i „waluty cyfrowej” z pewnością znikną z obiegu, nie pojawią się w żadnym miejscu w prawodawstwie. […] Usuniemy termin „kryptowaluty”.

Dozwolona jest wymiana praw cyfrowych. Jednak nie będą one określane jako aktywa, lecz jedynie jako prawa. Dzieje się tak ze względu na prawo, według którego rosyjskie ustawodawstwo podatkowe musiałoby się zmienić, aby dostosować się do poprawek.

„Będziemy musieli coś zmienić w ordynacji podatkowej, aby opisać, w jaki sposób prawa cyfrowe będą brane pod uwagę do celów podatkowych” – wyjaśnił Aksakov. „Oznacza to, że aktywa cyfrowe nie będą traktowane jako własność, ale jako nowy rodzaj praw do własności nieruchomości.”

Rosja uznała kryptowaluty za prawa cyfrowe
5 (100%) 1 vote[s]