Texas Securities Commission (TSC)  opublikowało oficjalny dokument nakazujący zaprzestanie współpracy z rosyjską firmą kryptograficzną Coins Miner Invesment Ltd.. Stwierdzono, że doszło do sprzeniewierzenia materiałów Coinbase i Cointelegraph w celu przyciągnięcia inwestorów.

W nakazie zaprzestania działalności stwierdza się, że Coins Miner fałszywie twierdziło, że jest zarejestrowane na brytyjski adres, podczas gdy firma faktycznie działała w Wołgogradzie w Rosji. Podmiot jest odpowiedzialny za wysyłanie niechcianych wiadomości e-mail do wielu odbiorców – w tym mieszkańców Teksasu – nakłaniających do zakupu inwestycji w programach kryptograficznych wydawane przez Coins Miner.

W centrum afery  jest afiliantka Coins Miner „Ana Julia Lara”, która została oskarżona o fałszywe przedstawianie siebie jako krypto-handlowca z Coinbase, a także fałszowanie zdjęcia „siebie” pozującego z prezydentem firmy kryptograficznej  Ripple .

Osoba na zdjęciu jest w rzeczywistości jednym z wiceprezydentów Cointelegraph.

Lara mówi potencjalnym inwestorom, że spotkała się z prezydentem firmy Ripple i [zapewnia] potencjalnym inwestorom zdjęcie, które ma na celu zobrazowanie jej i prezydenta firmy Ripple. Fotografia nie przedstawia Lara. Zamiast tego fotografia przedstawia wiceprezesa w CoinTelegraph Media Group. 

Coins Miner jest dodatkowo oskarżone o opublikowanie nielegalnego filmu, który przedstawia projekty, pracowników i specjalistów finansowych korporacji, wykorzystując sfałszowane zdjęcia.

Oprócz tych zarzutów, TSC uznaje inwestycje w Coins Miner za papiery wartościowe i ich niezarejestrowaną sprzedaż w Teksasie, co stanowi naruszenie Sekcji 12 Ustawy o papierach wartościowych.

Rosyjska firma kryptograficzna fałszuje materiały Coinbase i Cointelegraph
5 (100%) 1 vote[s]