Badacze odkryli złośliwe rozszerzenie przeglądarki Google Chrome, mogące zostać wykorzystane do tajnego wydobywania kryptowalut,

Wraz z niedawnym wzrostem liczby podmiotów handlujących kryptowalutami, zwiększeniu uległa również liczba cyberprzestępców atakujących użytkowników cyfrowych środków rozliczeniowych. Wiele giełd kryptowalutowych doradzało swoim klientom zadbanie o oprogramowanie i włączenie niektórych funkcji bezpieczeństwa, jak na przykład uwierzytelnianie 2-poziomowe i SMS.

Kradzież kryptowalut to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuszczają się złodzieje. Entuzjaści nielegalnego bogacenia się na kryptowalutach kopią potajemnie na komputerach użytkowników, używając złośliwego rozszerzenia do Google Chrome.

Wtyczka Nigelify może być środkiem służącym  do wprowadzania złośliwego oprogramowania. Z jej pomocą cyberprzestępcy kradną dane osobowe i kopią kryptowaluty bez zgody właścicieli. Badacze zaznaczają, że szkodliwe oprogramowanie mogło do tej pory zainfekować ponad 100 000 różnych komputerów w ponad 100 krajach. Większość zainfekowanych urządzeń znajduje się w Ekwadorze, Filipinach i Wenezueli.

Rozszerzenie Chrome wykorzystywane do kopania kryptowalut
5 (100%) 1 vote