Amerykański Rząd skonfiskował 500 Bitcoinów należących do obywateli Iranu. Wartość środków została wyceniona na prawie 6 milionów dolarów.

Jak poinformowała Ibena, rząd federalny Stanów Zjednoczonych dokonał konfiskaty 500 Bitcoinów wycenionych na blisko 25 miliardów riali. Do tej pory powód interwencji nie jest znany, chociaż zgodnie ze spekulacjami – ma to związek z Irańczykami, którzy uniknęli amerykańskich sankcji.

Sepehr Mohammadi, szef irańskiego Blockchain Association, oświadczył, że konfiskata rozpoczęła się w zeszłym roku i trwa do chwili obecnej. Podkreślił, że „niektórzy ludzie uważają, że ta konfiskata jest skutkiem obejścia sankcji amerykańskich przez posiadaczy Bitcoinów”.

Mohammadi wyjaśnił ponadto, że całkowita ilość aktywów skonfiskowanych przez rząd federalny była niejasna, ale wynosiła ona co najmniej 500 Bitcoinów. Stanowiło to wartość zakupu 25 miliardów riali – czyli około 5,77 miliona USD.

Iran Blockchain Association i Mohammadi podjęli niezbędne kroki w celu zakończenia obecnej akcji konfiskacyjnej. 

Aktualnie obowiązujący, prawny zakaz kryptowalut w Iranie utrudnił znalezienie prawnika, który mógłby zająć się tą sprawą. Policja FATA zdystansowała się od sprawy – nie podjęła żadnych działań, odkąd rozpoczęła się konfiskata.

W kwietniu Centralny Bank Iranu (CBI) opublikował nowe akty, zakazujące zakupu lub sprzedaży kryptowalut.

Rząd USA konfiskuje 500 Bitcoinów
5 (100%) 1 vote[s]