W wyniku umowy z chińskim producentem półprzewodników, potentat elektorniczny wkracza w świat miningu.  Samsung rozpoczyna swoją przygodę z rynkiem kryptowalut od produkcji układów scalonych do wydobywania bitcoinów.

Kopanie Bitcoina to bardzo dochodowy interes. Wie o tym doskonale Samsung, który bierze udział w projekcie, którego celem jest produkowanie układu ASIC do wyspecjalizowanych urządzeń wykorzystywanych do kopania bitmonet.

Jak przyznaje rzecznik Samsung Electronics:

Jesteśmy w środku działalności produkcyjnej, która jest dostarczana do chińskiej firmy wydobywającej wirtualne pieniądze

ASIC to układ scalony, będący wyspecjalizowanym urządzeniem, służącym do wydobywania kryptowalut. Opiera się na algorytmie mieszającym, przekształcającym ogromną ilość informacji w skrót. Innymi słowy – ASIC jest elementem służącym do szyfrowania.

Poza wspomnianym projektem, który z góry zakłada powiązanie Samsunga z rynkiem kryptowalut, gigant elektroniczmy inwestuje także w produkcję pamięci DRAM. Ten z pozoru banalny element, ma swoje ukryte przeznaczenie w wydobywaniu kryptowalut. Czy Samsung zapoczątkował erę rozkwitu cyfrowych pieniędzy? Tego dowiemy się za kilka miesięcy, bądź nawet lat.