Santander Totta, czyli jeden z najwiekszych portugalskich banków, blokuje transakcje kryptowalutowe. Inne instytucje wykorzystują sytuację do zdobycia nowych klientów. 

Jak donoszą źródła, już od pewnego czasu klienci banku Santander Totta, otrzymują maile z informacjami o odrzuceniu  przelewów z giełd kryptowalutowych. Powodem niezrealizowania transakcji ma być brak regulacji prawnych dotyczących handlu kryptowalutami. Jak się okazuje, blokowanie transferów z popularnych giełd (Coinbase, Bitstamp) nie jest przypadkowe. Taka praktyka stanowi odpowiedź na wewnętrzne zarządzenie instytucji finansowej.

Santander Totta

Zastanawiający jest fakt, iż nie wszystkie transakcje z giełd kryptowalutowych zostają blokowane. Klienci innych, równie popularnych giełd, zapewniają, że środki z transakcji przechodzą bezproblemowo.

Zagrywka banku Santander Totta dała do myślenia innym instytucjom finansowym (np. Banco CTT), które wykorzystując sytuację, zapewniły swoich klientów o bezpieczeństwie i pewności w transferach pomiędzy rachunkami giełdowymi i indywidualnymi.