Z blokiem 481823, do sieci bitcoin wprowadzono technologię SegWit, która ma za zadanie przyspieszyć funkcjonowanie systemu i tchnąć w bitcoina nowe życie. 

Od pewnego czasu bitcoin walczy ze spowolnieniem swojej sieci. Na problemy z długim czasem oczekiwania, narzeka coraz większa ilość klientów. Chodzą słuchy, że powolne działanie systemu bitcoin, ma bezpośredni wpływ na silne wahania rynkowe najpopularniejszej kryptowaluty świata.

Wraz z blokiem 481823, wprowadzono do systemu usprawnienie, które ma zaowocować przyspieszeniem transakcji i zwiększeniem przepustowości bitcoina.

Wiele czasu upłynęło, zanim doszło do porozumienia z New York Agreement. Poprzednie próby wdrożenia SegWit kończyły fiaskiem się w momencie, gdy kryptowalutowi górnicy nie wyrażali zgody na planowane zmiany. Ostatecznie zgodzili się na współpracę pod warunkiem zwiększenia bloku do 2 MB. 

Wprowadzony SegWit ma być sposobem na przyspieszenie pracy sieci. Nowoczesna technologią wprowadzi również możliwość korzystania z natychmiastowych i tanich transakcji. Jak zapewniają pomysłodawcy, technologia SegWit ma zapewnić bitcoinowi nowe życie.

By użytkownicy w pełni mogli korzystać z udogodnienia, muszą zaopatrzyć się w specjalne oprogramowanie, które umożliwi zwiększenie przepustowości kryptowaluty. O tym, czy zastosują się do nowych zaleceń, dowiemy już wkrótce.