Wprowadzanie własnych kryptowalut narodowych stało się coraz częstszą praktyką krajów na całym świecie. Większość projektów jest ciągle w fazie planów. Są jednak regiony, które odważnie wkraczają do świata nowoczesnych technologii. Do nich zalicza się Seul, stolica Korei Południowej. Według Parka Won-soon, tamtejszego burmistrza, już wkrótce powstanie S-Coin. 

S-Coin ma być kryptowalutą używaną w całym Seulu. Pierwszym i najważniejszym zastosowaniem S-Coin ma być opłacenie transportu publicznego, jak również wdrożenie jej jako metody płatności dla programów i ulepszeń finansowanych przez miasto w zakresie ochrony środowiska.

pieniądze

Potencjalne użycie S-Coin nawiązuje do tego, w jaki sposób Bitcoin jest używany w Zug. S-Coin ma ma być kontrolowany przez miejską radę Saulu, co odróżni ją od zdecentralizowanej definicyjnie, kryptowaluty.

To, jakie specyfikacje techniczne nabędzie S-Coin, owiane jest tajemnicą. Nie jest również jasne, który blockchain zostanie użyty do uruchomienia sieci, oraz ile wyniesie całkowita podaż.

S-Coin ma zostać wprowadzone w kwietniu 2018 roku. W związku ze zbliżającym się uruchomieniem, Seul chce założyć fundusz wspierający lokalne projekty blockchain.

Biorąc pod uwagę to, jak wielkie znaczenie dla branży kryptowalutowej ma sama Korea Południowa, uruchomienie S-Coin może być bardzo intrygującego. S-Coin ma nie konkurować z innymi walutami ze względu na jego ograniczoną funkcjonalność (tylko do Seulu), podczas gdy na przykład Bitcoin, obejmuje swoim zasięgiem całą Koreę Południową. Zakłada się, że współistnienie obu rodzajów płatności może odnieść duży sukces.

Seul
Seul

Wydanie S-Coin potwierdza doniesienia, że Korea Południowa przygotowuje się do regulacji technologii blockchain. Rząd skłania się do wprowadzenia nowego podatku kryptowalutowego, mającego wejść w życie w czerwcu 2018 roku. 

Aktualne doniesienie nie jest pierwszym, zgodnie z którym jakieś miasto decyduje się na wydanie własnej kryptowaluty narodowej. Ostatnim było uruchomienie HullCoin, jako kryptowaluty miasta Hull w Wielkiej Brytanii.

Seul planuje wprowadzenie własnej kryptowaluty
5 (100%) 1 vote