Popyt na bankomaty w USA nadal rośnie. Coinsource, jedna z największych sieci bankomatów Bitcoin, po udanym pierwszym kwartale, wdraża w Waszyngtonie dwadzieścia nowych urządzeń.

Coinsource podąża za potrzebami użytkowników Bitcoinów i rozszerza swoje usługi. 12 kwietnia 2018 roku, firma z siedzibą w Las Vegas ogłosiła, że zainstaluje 20 bankomatów na terenie Columbii i Marynaldu. 

W 18 stanach będzie działać w sumie 182 maszyny Coinsource.

W listopadzie 2017 roku, Coinsource ogłosiło instalację 20 maszyn w stanie Georgia. Sheffield Clark, CEO Coinsource oświadczył:

Naszym celem jest zapewnienie wszystkim równych możliwości dostępu do Bitcoin, szczególnie w czasach rekordowego popytu, i uczestniczenie w tej gwałtownej nowej gospodarce.

Częścią udostępnienia tego rynku jest upewnienie się, że nasze opłaty są niższe o połowę niż oferuje to jakikolwiek inny operator, a klienci otrzymają bezpłatne transakcje po pierwszym użyciu jakiejkolwiek nowej maszyny.

W lutym 2018 roku doszło do zainstalowania 10 maszyn w Rhode Island, New Hampshire i Massachusetts. W marcu, osiem kolejnych bankomatów uruchomiono w Kolorado.

W Stanach Zjednoczonych działają obecnie 2753 maszyny. Stanowi to 75,74 procent wszystkich urządzeń na świecie. Europa plasuje się na drugim miejscu (30, 92 procent). Azja zajmuje trzecie miejsce z wynikiem 1,93 procent.

Pierwszy bankomat Bitcoin został zainstalowany w Waves Coffee House w Kanadzie w październiku 2013 roku. Jak donosi ABC News, w tym czasie wartość Bitcoina wynosiła około 200 dolarów.

Sieć bankomatów Bitcoin wdraża 20 urządzeń w Waszyngtonie
5 (100%) 1 vote