Skrill, operator płatności internetowych, ogłosił nowy produkt. Klienci od tej pory mogą korzystać z portfela kryptowalutowego.

Skrill, wcześniej znany jako Moneybookers, wkroczył do branży kryptowalutowej. 25 lipca 2018 roku firma ogłosiła, że ​​uruchomiła produkt pozwalający użytkownikom kupować i sprzedawać waluty cyfrowe.

Portfel Skrill to nowa usługa, dzięki której użytkownicy mogą kupować i sprzedawać ponad 40 różnych kryptowalut

Nowa usługa została uruchomiona w ponad 30 krajach, w tym w ZEA, Wielkiej Brytanii, Australii i Kanadzie. Usługa nie dotarła jeszcze do Stanów Zjednoczonych i Rosji.

Skrill zyskał sobie sławę, oferując transakcje skupione na zakładach sportowych, pokerze i kasynach. Korzystający z portfela kryptowalutowego mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty, lecz nie mają możliwości na przenoszenie swoich udziałów na innych użytkowników ani przeprowadzać z nimi transakcji w jakikolwiek inny sposób. 

Prezes Skrill, Lorenzo Pellegrino – który jest także dyrektorem generalnym NETELLER i Income Access – twierdzi, że nowa usługa ułatwi zwykłym użytkownikom kupowanie i sprzedawanie kryptowalut:

Jestem przekonany, że możliwość handlowania kryptowalutami szybko i łatwo przez Skrill spodoba się konsumentom zarówno teraz, jak iw przyszłości. Wiemy, że wiele osób chce eksperymentować z handlem kryptowalutami, ale nie wie, od czego zacząć. Cały proces stał się bardzo prosty.