Square, firma zajmująca się przetwarzaniem płatności, której właścicielem jest znany prezes Twittera, Jack Dorsey, uzyskała New York BitLicense. 

Square ogłosiło zmiany 18 czerwca 2018 roku na Twitterze. Licencja zezwala firmie oferowanie wymiany Bitcoinów w Nowym Jorku za pośrednictwem aplikacji Cash.

BitLicense jest potocznym terminem nadanym licencji biznesowej wydanej przez Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork (NYDFS) firmom zajmującym się wymianami finansowymi. Wprowadzona w sierpniu 2015 r., jest uważana za jedną z najtrudniejszych do zdobycia, licencji.

Square jest tylko siódmą firmą, której udało się uzyskać pozwolenie.

Komentując rozwój sytuacji, Dan Dolev z Nomura Instinet powiedział :

To była jedna z brakujących części w układance [Square]. Mieliśmy aprobatę w większości stanów, ale Nowy Jork był zdecydowanie największym, w którym nie można było handlować bitcoinem.

Square rozpoczął handel bitcoinami w swojej aplikacji gotówkowej na początku roku. Firma sprzedała 34,1 miliona dolarów w Bitcoinach w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2018 roku.

Zatwierdzenie BitLicense to kolejny krok w szybkim rozwoju Square. Według szefa aplikacji Cash, Briana Grassadonia :

Cieszymy się, że możemy teraz zapewnić nowojorczykom szybki i prosty sposób na kupno i sprzedaż Bitcoinów. Square i New York State DFS podzielają wizję umocnienia ludzi z większym dostępem do systemu finansowego, a dzisiejsze wiadomości są ważnym krokiem w realizacji tego celu.

Po publikacji zmian, cena akcji wzrosła o 1,3 procent, podczas gdy akcje spółki wzrosły o prawie 82 procent od początku 2018 roku.

Square otrzymuje licencję BitLicense w Nowym Jorku
5 (100%) 1 vote[s]