Ankieta Studenckiego Raportu Pożyczkowego wykazała, że jedna piąta studentów biorących pożyczki, przeznaczyła je na inwestycje kryptowalutowe,

Jeden z portali zawierających informacje o zadłużeniu studentów w ciągu czterech dni przesłuchał 1000 studentów. Wyniki badań Pollfish, specjalizującego się w ankietach internetowych, wykazały, że co najmniej 20 procent studentów zapożyczyło się w celu dołączenia do rynku cyfrowych środków rozliczeniowych. 

W rozmowie z Boston Globe , Drew Cloud, założyciel raportu pożyczek studenckich, powiedział:

Młodsi Amerykanie są z pewnością najbardziej entuzjastycznie nastawieni do krypto-waluty. Są najbardziej aktywnymi inwestorami i chcą w jakikolwiek sposób angażować się w przestrzeń cyfrowych środków rozliczeniowych.

Sądziłem jednak, że ich odsetek będzie niższy. Jako student college’u nie posiadasz dużego budżetu, a dodatkowe pieniądze – jeżeli już je masz – wykorzystujesz na czynsz, artykuły spożywcze czy książki.

Według bostońskiego adwokata Adama S. Minskiego, będącego specjalistą od spraw pożyczek studenckich, rząd federalny powinien interesować się tym, na co studenci wydają ofiarowane im środki.

Ze zdaniem Minskiego trudno się nie zgodzić – dbanie o studentów powinno być jedną z podstawowych zasad systemu edukacji. Z drugiej jednak strony, nikt nie powinien ingerować w to, na co dorośli ludzie przeznaczają swoje środki finansowe.

Studenci biorą pożyczki na kryptowaluty
4.5 (90%) 2 votes