Jeżeli kościoły otrzymują od wiernych darowizny, zazwyczaj pieniądz ma postać klasycznej waluty. Na pomysł przyjmowania datków w kryptowalutach, wpadł szwajcarski kościół ewangelicki.

Nie tylko kościół w Zurychu wykorzystuje nowoczesne technologie do zbliżenia się do wiernych. Już od dawna instytucje religijne stawiają sobie za cel, dotarcie do młodych pokoleń. Dokonują tego poprzez korzystanie z sieci radiowych, dyżury w wirtualnych kancelariach, czy udostępnianie wideo-kazań dla tych bardziej zabieganych.

International Christian Fellowship to Międzynarodowa Wspólnota Chrześcijańska, która na swojej oficjalnej stronie pisze:

„Jesteśmy współczesnym chrześcijańskim kościołem, który jest kreatywny, innowacyjny i czasami trochę szalony. Z czystym nastawieniem do życia, żyjemy marzeniem, które z biegiem czasu stanie się rzeczywistością, tak samo jak teraz jest w naszych rękach” – piszą o sobie na oficjalnej stronie.

Ruch IFC wprowadza do swojej ,,oferty” takie monety jak: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple, czy Stellar. Jak zauważają znawcy branży kryptowalut, włączenie cyfrowych pieniędzy do kościelnego obiegu to doskonały sposób na ocieplenie wizerunku bitmonet na świecie. Pozostaje nam tylko czekać na zastosowanie tego typu rozwiązań w Polsce 🙂