Amerykańskie władze ujawniły, że w Darknecie przez ostatni rok działali wyszkoleni agencji. Operacja ujawniła prawdziwą tożsamość ponad pięćdziesięciu dostawców na takich stronach, jak: Silk Road, Alpha Bay, Dream i wielu innych. Ponad 35 osób zostało aresztowanych. Wartość towarów szacuje się na prawie 25 milionów dolarów.

Operacja obejmowała wiele organów ścigania, w tym Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Departamentu Sprawiedliwości, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ICE, Tajne służby, służby kontroli pocztowej i DEA. Tajne dochodzenie zostało zainicjowane przez Specjalnych Przedstawicieli HSI, którzy udawali ludzi odpowiadających za pranie brudnych pieniędzy, wymieniając kary za kryptowalutę. 

Departament do spraw prania brudnych pieniędzy, współpracujący z ponad czterdziestoma biurami prokuratora Stanów Zjednoczonych, doprowadził do aresztowania ponad 35 dostawców.

The Secret Service z dumą współpracuje z naszymi partnerami w celu zwalczania jednego z największych zagrożeń dla amerykańskiej infrastruktury finansowej, prania pieniędzy z wirtualną walutą.

Secret Service kontynuuje adaptację wraz z cyberprzestępcami, aby utrzymać nasz poziom sukcesu w ich powstrzymaniu. – powiedział zastępca dyrektora tajnej służby USA Jenkins

Oprócz dokonania aresztowania sprzedawców, władze przejęły towary o wartości ponad 23,6 miliona funtów. Należą do nich płynne syntetyczne opioidy, tramadol, fentanyl, Xanax, oksykodon, MDMA, kokaina, LSD, marihuana i grzyby psychodeliczne. 

Władze wymieniły także ponad 100 sztuk broni palnej, w tym:

  • pistolety,
  • karabiny szturmowe i granatnik,
  • pięć pojazdów,
  • ponad 3,6 miliona złotych w sztabkach i fidzie,
  • prawie 2000 bitcoinów i innych kryptowalut o przybliżonej wartości ponad 20 milionów dolarów,
  • prasy do pigułek,

  • urządzenia do wydobycia Bitcoinów,
  • sprzęt komputerowy i uszczelniacze próżniowe.

Sieć Darknet nieustannie się zmienia i staje się coraz bardziej skomplikowana, co sprawia, że ​​lokalizowanie i kierowanie na osoby sprzedające nielegalne produkty na tej platformie jest bardziej skomplikowane. Ale w tym przypadku specjalni agenci HSI byli w stanie krążyć pośród cyberprzestępców, aby znaleźć tych sprzedawców, którzy sprzedają leki uzależniające dla zysku.

Zasłona została zdjęta. HSI przeniknęło do sieci Darknet i wraz ze swoimi partnerami w zakresie egzekwowania prawa w całym kraju udowodniło po raz kolejny, że każdy przestępca jest w zasięgu prawa. – powiedział Benner, dyrektor wykonawczy HSI Acting Associate.

Tajna operacja amerykańskich agentów w Darknecie
5 (100%) 2 vote[s]