Tajwan ma zamiar wprowadzić pod koniec roku regulacje podobne do tych, które funkcjonują w krajach sąsiadujących.

Ministrer sprawiedliwości, Qiu Taisan zaapelował o wprowadzenie nowej platformy kryptowalutowej do listopada 2018 roku. Jak informuje Asia Times, celem zmian ma być zapobieganie prania brudnych pieniędzy.

Tajwańska Agencja stwierdza, że intencją rządzących jest, by bank centralny Tajwanu, Centralny Bank Republiki Chińskiej i Biuro Śledcze zbadały, jak powinno się regulować kryptowaluty takie jak Bitcoin.

Gu Lixiong, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego i Komisji Zarządzającej, powiedział, że kontrola nad cyfrowymi środkami rozliczeniowymi będzie skupiać się na zapobieganiu prania brudnych pieniędzy. 

Krajowa Koalicja Usług Finansowych zwróciła się do banków o kontrolę rachunków bitcoinowych dla ,,klientów wysokiego ryzyka” w ramach przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.

We wrześniu 2017 roku, chińskie władze podjęły działania mające na celu zwalczanie rynku kryptowalut poprzez delegalizację praktyk obrotu w tym kraju. Dawniej, Chiny były krajem posiadającym większość platform transakcyjnych. Wiele z nich przeniosło się jednak za granicę w wyniku rygorystycznych zmian prawnych.

Mimo tego, że Tajwan ma w planach wprowadzenie nowego systemu regulacyjnego, nie oznacza to, że przyjmie twarde warunki, jak Chiny. W odniesieniu do rynku kryptowalutowego, do tej pory Tajwan był neutralny.

Tajwan chce zmienić prawo dotyczące prania pieniędzy
5 (100%) 1 vote