Vestarin, którego zespół pracuje nad platformą sprzedaży kryptowalutowej, zawarł umowę z Moscow Tesla Club. Przedmiotem sprzedaży mają być elitarne samochody elektryczne Tesla na rosyjskim rynku. Do transakcji ma dochodzić w ramach platformy Vestarin w formie tokenów VST.

Vestarin to międzynarodowy startup typu blockchain, interesujący się integracją kryptowalut z segmentami rynku konsumenckiego, takimi jak: detaliczne sklepy, restauracje, salony samochodowe, czy nieruchomości. Wersja demonstracyjna aplikacji została uruchomiona przed rozpoczęciem ICO Vestarin.

Moscow Tesla Club to jedno z najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw handlu elektrycznymi samochodami na rosyjskim rynku. Jest również oficjalnym dealerem Tesli w kraju.

Według obu stron kontraktu, logiczne jest, że oparte na innowacjach, samochody, powinny być kupowane za tak samo innowacyjne środki rozliczeniowe. Wydaje się więc, że kryptowaluty, do których zalicza się token VST, doskonale wpisują się w założenia projektu.

Liczba inwestorów kryptowalutowych rośnie w zastraszającym tempie. Oznacza to tylko jedno – zwiększenie zapotrzebowania na płatności cyfrowe w ramach normalnych zakupów. Zarząd Vestarin zdaje się to zauważać i – nie czekając na ruchy innych przedsiębiorstw – wykorzystać.

Tesla sprzedaje samochody za tokeny VST
5 (100%) 2 vote[s]