Już wkrótce Walentynki. Baofeng Nova CO., związana od dawna z technologią blockchain, wprowadza na rynek miłosną aplikację. Już 14 lutego, gracze będą mieć okazję na hodowanie roślinek w ,,The Rose”, wykorzystując do tego swoje kryptowalutowe doświadczenie.

Zadniem gracza w ,,The Rose„, będzie kupowanie nasion kwiatów, podlewanie i systematyczne pielęgnowanie wybranych roślin. Pielęgnacja to nie tylko wirtualne przecieranie listków z kurzu. To przede wszystkim nawożenie, odżywanie i cykliczne rozmnażanie. Wszystko oczywiście przy pomocy cyfrowych środków pieniężnych.

W ramach nagrody, hodowcy będą mogli obdarować stworzonymi gatunkami znajomych na całym świecie.

Co ma do tego blockchain?

Zastosowanie technologii blockchain w ,,The Rose”, będzie polegać przede wszystkim na rejestrowaniu w blokach wszelkich poczynionych przez hodowcę kroków. Szyfrowane będzie nie tylko kupowanie nowych nasion i czynienie inwestycji – każde podlanie będzie stanowić odpowiedni punkt w rejestrze.

Jak donoszą twórcy:

Kwiaty nie zwiędną, tak długo, jak podlejesz je raz w miesiącu i utrzymasz podlewanie w miarę potrzeby, dostaniesz cenne geny POL. Czas i miejsca, w których rozdajesz kwiaty i wiadomości, które wyślesz do odbiorców, będą trwale zapisane na naszym blockchainie

O tym, czy aplikacja zyska popularność, dowiemy się już za kilka tygodni 🙂