Jak wynika z ostatnich doniesień, Twitter idzie w ślady Facebooka i Google i już wkrótce zacznie banować wszelkie reklamy promujące kryptowaluty.

Osoby żyjące z promowania kryptowalut, mają przed sobą ciężkie czasy. Cyfrowe środki rozliczeniowe nie przypadły do gustu  największym portalom internetowym. W wyniku zmian polityk przedsiębiorstw, reklamowanie kryptowalut zostało zakazane.

twitter

Jako pierwszy ,,nie” reklamom kryptowalut, powiedział Facebook. Niedługo po nim, na podobny krok zdecydowało się Google. 

Jak informuje Sky News, Twitter planuje wprowadzić nową politykę reklamową w ciągu kilku najbliższych tygodni. Zgodnie z nowymi zasadami, reklamy dotyczące: kryptowalut, portfeli kryptowalutowych, sprzedaży tokenów, czy planowanych ICO, będą zablokowane.

Wprowadzany zakaz jest szokujący ze względu na fakt, że Jack Dorsey, CEO Twittera i generalny dyrektor Square jest wielkim zwolennikiem Bitcoina. W swojej karierze poczynił nawet inwestycję w Lighting Labs, stojącą za grupą Lighting Network, oferującą produkty oparte na technologii blockchain.

Od pewnego czasu, Twitter boryka się z fałszywymi kontami, które mają bezpośredni związek z kryptowalutowymi oszustwami. Podrabiane profile znanych graczy kryptograficznych wielokrotnie już okazywały się prowodyrami nieprawdziwych forków, czy dziwnych ofert.

twitter

Emin Gün Sirer, profesor nadzwyczajny Cornell University powiedział:

Krypto-spam osiągnął ostatnio niedopuszczalne proporcje. Nie można było dyskutować na żaden temat bez wtrącania spamera, podszywania się pod krypto-sławną osobę i zbierania monet od ludzi z obietnicami łatwych zysków.

Można się spodziewać, że Facebook, Google, czy Twitter, zmieniając swoją politykę, starają się zapobiec potencjalnym cyberprzestępstwom. To właśnie w ich wyniku mogłoby dojść do pozwów zbiorowych użytkowników w stosunku do nieuczciwych reklamodawców, co w konsekwencji, dawałoby dramatyczne skutki wizerunkowe w odniesieniu do najpopularniejszych portali świata.

Twitter idzie w ślady Google i zablokuje reklamy kryptowalut
5 (100%) 1 vote