20 lat więzienia grozi przedsiębiorcy z Chicago, który dopuścił się kradzieży swojego pracodawcy na kwotę 2 milionów dolarów w kryptowalutach. 

Mężczyzna był pracownikiem firmy specjalizującej się w działalności kryptowalutowej. Jego ścieżka kariery wiodła przez Consolidated Trading LLD i stanowisko asystenta handlu obligacjami. W ramach swojej prywatnej działalności, Joseph Kim obracał kryptowalutami na rachunku osobistym. Po poinformowaniu o tym szefa, zobligowany został do zaprzestania transakcji w celu uniknięcia konfliktu interesów. Niestety, nie wysłuchał polecenia.

Joseph Kim w wyniku swojego zamiłowania do hazardu i braku podporządkowania pracodawcy, ukradł ponad 2 miliony dolarów w cyfrowych walutach Bitcoin i Litecoin. Łupem oszusta padły w sumie 284 bitcoiny, które w wyniku kolejnych transakcji, wędrowały między różnymi kontami.

Ostatecznie mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa, tłumacząc swoje działania koniecznością pokrycia długów, depozytów, oraz osobistych strat. Po aresztowaniu, Kim przyznał, że miał duże problemy z hazardem.

Consolidated ostatecznie odzyskało 144 bitcoiny. W wyniku zatrudnienia uzależnionego od hazardu pracownika, przedsiębiorstwo straciło ponad 603 tysiące dolarów.