Unicef uruchamia akcję, mającą na celu zbieranie pieniędzy dla syryjskich dzieci. Sposobem na generowanie środków, ma być… kopanie kryptowalut na komputerach wolontariuszy.

Nowy projekt Unicefu nosi nazwę Game Chaingers. W swoim założeniu, ma zbierać fundusze na pomoc dzieciom z ogarniętej wojną, Syrii. Posiadacze mocniejszych kart graficznych, nadających się do kopania kryptowalut, mogą przyłączyć się do szczytnej akcji organizacji humanitarnej.

Rejestracja potencjalnych ofiarodawców możliwa jest poprzez oficjalną stronę rekrutacyjną. Chętni muszą podać informacje o parametrach swoich urządzeń, by uzyskać dostęp do specjalnego oprogramowania do miningu Ethereum.

Głównymi adresatami apelu są gracze, zawodnicy esportowi i wszyscy inni, którzy korzystając z kart graficznych o mocach potrzebnych do kopania kryptowalut. Wydobyte w ten sposób cyfrowe monety będą automatycznie przekazywane na kontro Unicefu, unikając wszelkich działań pośredniczących.

Żeby dołączyć do szlachetnej inicjatywy, należy odwiedzić stronę Chaingers.io i podążać za wskazówkami. Wzięcie udziału w projekcie nic nie kosztuje, a może pomóc tysiącom dzieci.

Krypto.net.pl zachęca do pomagania 🙂