Nieco ponad tydzień po tym, jak najstarsza giełdzia kryptowalut w Indiach, Unocoin, wprowadziła pierwszy w kraju bankomat Bitcoin w Bengaluru, miejska policja zajęła kiosk i aresztowała współzałożyciela firmy.

Jak donosi Live Bitcoin News, na początku października Unocoin uruchomiła pierwszy w kraju bankomat kryptowalutowy. Do instalacji doszło w mieście Bengaluru.

Departament Cyberprzestępczości (CCB) przejął bankomat i aresztował współzałożyciela Unocoin Technologies – Harish BN.

CCB skomentował tę sprawę, stwierdzając:

Kiosk bankomatowy zainstalowany przez Unocoin w Kempfort Mall w Bengaluru nie uzyskał zgody od rządu stanowego i zajmuje się kryptowalutą poza zakresem prawa.

Inny współzałożyciel Unocoin, Sathvik Viswanath,  nakreślił :

Po tym, jak minister finansów ogłosił zakaz w lutym 2018 roku, dostaliśmy dużo złego. Oświadczenie ministra było jasne: kryptowaluty nie są prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Nie powiedział „nielegalny przetarg”. Istnieje ogromna różnica. Oznacza to, że ponosisz ryzyko związane z inwestycją i nie ma żadnych regulacji dla branży.

W kwietniu Bank Rezerw Indii (RBI) rozprawił się z kryptowalutami, wydając wszystkim bankom dokument, nakazując im zaprzestanie wszelkich relacji ze światem kryptowalutowym.

Ruch został natychmiast zaatakowany przez przedstawicieli branży, ale Sąd Najwyższy tego kraju podtrzymał zakaz w lipcu.