Już dziś użytkownicy telefonów Huawei mogą pobrać aplikację do obsługi portfeli Bitcoin. 

Trzeci pod względem wielkości producent telefonii komórkowej na świecie, Huawei Technologies Co. ogłosił, że nowa aplikacja do obsługi portfeli Bitcoin (BTC) będzie dostępna dla użytkowników telefonów komórkowych w dniu 11 maja 2018 roku.

Aplikacja Huawei AppGallery zostanie wstępnie zainstalowana na wszystkich nowych modelach smartfonów. Starsze urządzenia otrzymają aktualizację w drugim kwartale 2018 roku.

Huawei jest najlepszym sprzedawcą urządzeń telefonicznych w Chinach. Rząd tego kraju blokuje sklep Google Play i część iTunes, ograniczając użytkownikom dostęp do aplikacji z całego świata. Mimo dużych blokad, wiele osób nadal posiada Bitcoiny i inne kryptowaluty. Muszą oni w jakiś sposób korzystać ze swoich środków, co Huawei ma w planach im ułatwić.

Potentat telefoniczny w tym roku poinformował, że opracuje smartfon obsługujący zdecentralizowane aplikacje działające w ramach technologii blockchain. Globalny udział Huawei w rynku wyniósł 11,8 procent w pierwszym kwartale. Do samych Chin wysłano prawie 91 milionów sztuk.

Alejandro de la Torre, wiceprezes ds. Operacji biznesowych BTC.com, powiedział SCMP, że:

Korzystanie z płatności bezgotówkowych za pomocą aplikacji jest bardzo częste i brakuje tradycyjnego systemu bankowego, więc istnieje dobry sposób na to, aby płatności kryptograficzne się zwiększały. To dobra okazja, aby wejść na chiński rynek.

BTC.com jest własnością producenta sprzętu górniczego Bitmain Technologies, który pojawia się ostatnio w wiadomościach ze względu na wydanie sprzętu ASIC do wydobywania Ethereum.

Bazująca na Chinach Bitmain produkuje sprzęt do wydobywania Bitcoinów, który zdominował rynek.