Użytkownicy Reddita twierdzą, że American Express ( Amex ) sponsorował treści anty-kryptowalutowe na Twitterze.

Tweet rzekomo został rozesłany przez „TicToc” 11 października i został ponownie opublikowany jako zrzut ekranu do wątku Redditor Alexsayzz zatytułowanego „Anty-kryptowalutwa propaganda … promowana przez American Express”.

Rzekomy sponsorowany przez Amex tweet opublikował na kanale Bloomberg „TicToc”. Badanie przeprowadzone przez Cointelegraph nie doprowadziło do udowodnienia rzekomego sponsorowania przez Amex treści anty-kryptowalutowych. 

Tweet zawierający ten sam artykuł multimedialny jest nadal dostępny w kanale TicToc z datą 10 października, ale bez dopisku”promoted by American Express”.

W prywatnej korespondencji z Cointelegraph, anonimowe źródło na Twitterze potwierdziło, że dany tweet rzeczywiście był przez pewien czas promowany.

Aby potwierdzić, czy tweet rzeczywiście był treścią promowaną przez Amex, Cointelegraph użył twitterowego narzędzia,, które umożliwia użytkownikom pobieranie tweetów promowanych przez konkretne konto. Okazało się, że wpisanie hasła ,,TicToc” lub ,,Amex” nie pozwoliło pobrać oczekiwanego tweeta.

Od czasu publikacji, Amex nie odpowiedział na prośbę Cointelegraph o komentarz.

Użytkownicy Reddita podejrzewają Amex o sponsorowanie treści anty-kryptowalowych
5 (100%) 1 vote