Coraz więcej lokali usługowych decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty produktów za które można zapłacić kryptowalutami. Na taki pomysł wpadła również dublińska kawiarnia Crypto.  Za cyfrowe monety, można w niej wypić kawę i zjeść smaczne ciastko. 

Nowoczesna knajpa znajduje się przy Aungier Street. Poza klasycznym menu kawiarnianym, w ramach działalności lokalu, prowadzone jest centrum miłośników kryptografii. W spotkaniach przy kawie mają szansę uczestniczyć fani nowoczesnych technologii.

Posiadany przez Crypto Cafe ekran cyfrowy, zapewnia ciągły dostęp do aktualnych kursów kryptowalut w czasie rzeczywistym. Ułatwia to ciągłe monitorowanie rynku, bez konieczności korzystania z sieci.

Kawiarnia akceptuje płatności w systemie Litecoin i Ethereum. Dzieje się tak ze względu na wysokie opłaty transakcyjne. Płatność odbywa się poprzez skanowanie kodów QR i bezpośrednie przekazy z prywatnych portfeli na konta Crypto Cafe.

Twórcy Crypto Cafe zauważają:

Kiedy wygrywasz [w inwestycjach z kryptowalutą], wydajesz. Kawa może w tym czasie wynosić mniej niż 1 euro; ale jeśli tracisz 50 procent, kawa może kosztować 6 euro.

Miejsc usługowych przyjmujących płatności w kreptowalutach, ciągle jest za mało. Pozostaje tylko czekać, aż pomysł krypto-kawiarnii, przyjmie się również w Polsce. Punkty, w których można dokonać zakupów za cyfrowe pieniądze, można na bieżąco sprawdzać tutaj.