W Kenii uruchomiono pierwszy bankomat Bitcoin. Dokonano tego w czasach, gdy popularność cyfrowych środków rozliczeniowych w krajach Afryki Wschodniej rośnie pomimo spadku cen rynkowych.

W Nairobi, stolicy Kenii, powstał pierwszy bankomat kryptowalutowy opracowany przez tamtejszy startup, BitClub.

Urządzenie umożliwia wymianę cyfrowych środków rozliczeniowych na gotówkę. Osoby zainteresowane mogą dokonywać zakupów już od 5 dolarów. Bankomat akceptuje dolary amerykańskie i kenijskie szelingi.

Do tej pory maszyna notuje od 15 do 20 codziennych transakcji. Pomysłodawcy projektu mają nadzieję, że bankomat będzie popularny głównie wśród młodszego pokolenia.

Kenijski bankomat nie jest pierwszym w Afryce. Jak donosi CoinATMRadar, w Afryce Południowej do tej pory zainstalowano cztery urządzenia.

Zgodnie z danymi Crypto ATM, w obecnej chwili w 71 krajach na całym świecie powstało 3374 bankomatów kryptowalutowych. W samych Stanach Zjednoczonych widnieje 2099 sztuk.

Dodanie Kenii dodaje się do stale rosnącej liczby wśród rosnącego zainteresowania rynkiem kryptowalut.

Mimo to obecne ceny rynkowe lub prognozowane wartości rynkowe nie wydają się mieć wpływu na apetyt Kenii na przemysł. Jest to widoczne w instalacji ich pierwszego bankomatu Bitcoin.

W Kenii uruchomiono pierwszy bankomat Bitcoin
5 (100%) 1 vote[s]