W Malezji doszło do aresztowania dziewięciu mężczyzn, którzy ukradli koparki kryptowalutowe o wartości ponad 130 tysięcy dolarów. 

Zgodnie z raportem Star Online, wszyscy podejrzani zostali zatrzymani 23 lutego w mieście Serdang. Jak poinformował jeden z tamtejszych policjantów, Mohammed Aminudin Megat Alias:

Działaliśmy na podstawie uzyskanych informacji, gdy podejrzani próbowali sprzedać sprzęt za pośrednictwem strony internetowej i Facebooka. Udało nam się odzyskać 58 maszyn o wartości ponad 500 000 RMB.

Wg raportu, podejrzani byli zaangażowani nie tylko w incydent jednorazowej kradzieży. 16 lutego mieli dopuścić się innego przestępstwa, którego łupem padła koparka do wydobywania Bitcoinów.

Otrzymaliśmy cztery podobne raporty w trzech obszarach w Serdang. Udało nam się rozwiązać dwa przypadki z aresztowaniami podejrzanych. Jeśli chodzi o pozostałe przypadki, mamy wiarygodnych podejrzanych, a dochodzenia wciąż trwają. – Mohammed Aminudin Megat Alias

Wraz ze wzrostem wartości kryptowalut, rośnie ilość cyfrowych przestępstw. Niedawno poinformowano, że pierwsza kradzież Bitcoinów miała miejsce na Tajwanie, gdzie czterech mężczyzn zostało aresztowanych po tym, jak dopuścili się kradzieży 5 milionów dolarów.

Przestępstwa kryptowalutowe i związani z nimi hakerzy, zdają się nabierać wiatru w żagle. O innych cyfrowych incydentach, można przeczytać tutaj.