Wirginia Zachodnia to pierwszy w historii stan, który do głosowania wykorzystał mobilną aplikację opartą na blockchainie. Początkowo projekt będzie dostępny tylko dla personelu wojskowego.

Korzyści cyfrowej technologii blockchain zostały nagłośnione po tym, jak w zeszłym roku, kryptowaluty kradły nagłówki największych pism świata. Niezmienna dokumentacja, duże bezpieczeństwo i ogromna wydajność to cechy, dzięki których blockchain można zintegrować z różnymi branżami. Głosowania to jedno z najnowszych zastosować innowacyjnej technologii.

 

Amerykański stan Zachodnia Wirginia ma nadzieję korzystać z blockchaina do przeprowadzania głosowań. Operacja ma się odbyć dzięki współpracy z Voatz, bostońskim przedstawicielem technologicznym. Pomysł ma być odpowiedzią na dotychczasowy brak możliwości głosowania w wyborach przez personel wojskowy spoza stanu.

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie internetowej sekretarza stanu Wirginia Zachodnia, zarejestrowani i uprawnieni do głosowania wyborcy, będący w obecnej chwili zatrudnieni, mogą wraz ze swoimi małżonkami oddawać głosy w nadchodzących wyborach przewidzianych na datę 8 maja. Głosowanie odbędzie się przy pomocy urządzenia mobilnego opartego na systemie Apple, bądź Android.

Inicjatywa rozpoczęła się 23 marca i jest dostępna dla wyżej wymienionych wyborców. Do głosowania konieczne jest zarejestrowanie w hrabstwie Harrison lub Monongalia. Obejmie pracowników objętych ustawą UOCAVA.

Sekretarz stanu, Mac Warner, wyjaśnił, dlaczego istnieje potrzeba znalezienia rozwiązania tego problemu z głosowaniem, mówiąc:

Nasi pracownicy służby wojskowej codziennie walczą na całym świecie, aby chronić nasz styl życia. Zasługują na to, aby głosować tak samo jak wszyscy, a my jesteśmy im to winni, aby proces był tak prosty, jak to tylko możliwe.

Niezależnie od tego, czy żołnierz nie ma poczty w górach Afganistanu, czy marynarz znajduje się na łodzi podwodnej pod polarnym czaprakiem, zasługują na możliwość łatwego uczestnictwa w naszej demokracji. Powinni mieć głos w wyborze.

Scott Warner zaznacza:

Zachodnia Wirginia staje się liderem w dostarczaniu bezpiecznych i dokładnych systemów głosowania, aby zachęcić do udziału wyborców na każdym poziomie. Ciężko pracujemy, aby podnieść poziom zaufania obywateli w naszym procesie wyborczym. Większe zaufanie powoduje zwiększenie uczestnictwa.

Warner, będący synem Maca Warnera, wyraził swoją opinię o testach aplikacji mobilnych opartych na blockchainie:

Rejestracja do tej aplikacji była bardzo łatwa. Obejmowała proces weryfikacji tożsamości, który pasował do mojego identyfikatora. To dało mi pewność, że ten proces głosowania za pomocą telefonu komórkowego jest bezpieczny.

Kiedy głosowanie zostało udostępnione, kliknąłem nazwiska kandydatów. Uderzyłem w „głosowanie” kandydatów, których chciałem poprzeć. Następnie użyłem kciukowego odcisku Touch ID na moim telefonie, aby potwierdzić, kim jestem.

To było to. Super!

Stan Wirginia Zachodnia planuje rozszerzenie swojej inicjatywy na wszystkie 55 hrabstw już w listopadzie.

W Zachodniej Wirginii głosują przy pomocy blockchaina
5 (100%) 1 vote