Waves, jedna z najpopularniejszych platform open-source, umożliwiająca użytkownikom uruchamianie własnych tokenów, zajęła się fałszywymi doniesieniami, rozpowszechnianymi na rynku kryptowalut w związku z likwidacją zarejestrowanego w Wielkiej Brytanii, podmiotu prawnego, Waves.

Jak informuje zarząd platformy, firma Waves nie jest obecnie w żadnym niebezpieczeństwie. Władze zapewniają, że jest wprost przeciwnie,

Z oficjalnego oświadczenia Waves zamieszczonego na blogu, wynika, że platforma pozostaje w pełni aktywna, a wszelkie informacje o rzekomym bankructwie, są fałszywe. Ponadto forma zachowuje pełną przejrzystość w związku z interesami swoich inwestorów. Wszelkie prowadzone działania są ,,w pełni zgodne z etyką biznesową i wszystkimi pierwotnymi umowami”.

Zespół waves
Zespół Waves

Zamiast słabnąć, projekt jest obecnie usprawniany, aby zwiększyć ogólną wydajność Waves.

Prawdopodobnie podmiot zarejestrowany w Wielkiej Brytanii był wykorzystywany do celów marketingowych i promowania projektu. Obecnie nie pasuje już do modelu biznesowego Waves.

Aleksander Iwanow, twórca Waves:

Firma Waves UK była aktywna w początkowych etapach rozwoju platformy jako firma czysto operacyjna. Kilka miesięcy temu ogłoszono, że tworzymy siedzibę główną w Szwajcarii, ponieważ Szwajcaria jest głównym ośrodkiem startupów blockchain w Europie. 

Oficjalne ogłoszenie zarządu i rozpoczęcie działalności w Szwajcarii planowane jest na koniec czerwca. W żaden sposób nie przerywamy naszej działalności w innych krajach europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii. Wręcz przeciwnie, planujemy uruchomić nasze biuro w Londynie w połowie lipca.

Waves w grudniu przeniosło swoją siedzibę do Szwajcarii. Wbrew niektórym relacjom, firma zdecydowała się nie odnawiać rejestracji w Wielkiej Brytanii ze względu na zmianę na bardziej korzystną lokalizację.

Waves rozprawia się z fałszywymi doniesieniami o bankructwie
5 (100%) 1 vote