Wietnamskie Ministerstwo Finansów wydało oficjalną propozycję zakazu importu koparek kryptowalutowych. Wietnam to kraj, w którym dochodzi do ogromnej ilości oszustw cyfrowych, obejmujących około 32 000 ofiar i 656 milionów dolarów.

W niedawno opublikowanym raporcie zawierającym opinie ministerstw zajmujących się kryptowalutami w Wietnamie, Ministerstwo Finansów zaproponowało zawiedzenie importu koparek kryptowagraficznych. Dokument nosi nazwę 5964 / BTC-TCHQ i został już przedłożony wietnamskiemu premierowi.

Z opracowania raportu wynika:

Według Ministerstwa Finansów maszyny górnicze nie znajdują się na liście towarów objętych zakazem importu i nie podlegają wykazowi wyspecjalizowanego zarządzania lub towarów niebezpiecznych, więc przedsiębiorstwa mogą z łatwością wypełniać procedury importowe.

Ministerstwo w swoim raporcie zaznaczyło, że zarządzanie koparkami kryptowalutowymi w kraju jest trudne do opanowania.

Stamtąd ludzie mogą z łatwością wykorzystywać [kryptowaluty] jako walutę lub inną metodę płatności […]

To narusza zmieniony Dekret rządowy nr 101 w sprawie płatności bezgotówkowych” – powiedział Zing.vn.

W publikacji zauważono również, że dane z Departamentu Celnego Wietnamu wskazują, że od 2017 roku połowy 2018 r., sprowadzono około 15 600 maszyn górniczych. iększość z nich została sprowadzona do Hanoi, Ho Chi Minh City i Da Nang. W ubiegłym roku do Wietnamu przywieziono ponad 9300 zestawów, a ponad 6 300 platform zostało sprowadzonych w pierwszych czterech miesiącach tego roku.

Aby zapobiec innym możliwym zdarzeniom, w najbliższej przyszłości Ministerstwo Finansów zaproponowało zastosowanie środków zawieszenia importu dla powyższych rodzajów urządzeń górniczych. – Vnexpress

Wietnamski premier Nguyen Xuan Phúc niedawno podpisał dyrektywę wzmocnienia działań związanych z Bitcoinem i innymi walutami wirtualnymi.

Wietnam zakazuje importu koparek kryptowalutowych?
5 (100%) 1 vote[s]