Krajowy bank centralny Wietnamu przyjął wezwanie ministra finansów do wprowadzenia zakazu importu sprzętu do kopania kryptowalut. 

W czerwcu 2018 r. Ministerstwo Finansów Wietnamu (MF) wezwało do zakazu importu sprzętu górniczego. Wezwanie pojawiło się po tym, jak premier Nguyen Xuan Phuc upoważnił urzędników państwowych do opracowania bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących rynku cyfrowych środków rozliczeniowych.

MF ustaliło, że sprzęt do wydobycia kryptowalut, choć nie znajduje się na liście materiałów do przemytu, umożliwił ludziom w kraju korzystanie z wirtualnych walut jako dodatkowej metody płatności. Biorąc pod uwagę, że kryptowaluty są nielegalne w Wietnamie, MF wezwał do wprowadzenia zakazu importu koparek.

Wicepremier Trịnh Đình Dũng poinstruował Ministerstwo Przemysłu i Handlu (MoIT), SBV i inne rządowe instytucje, aby przeanalizowały kwestie związane z importem sprzętu górniczego. MoIT wystosował pismo do SBV z prośbą o współpracę przy badaniu problemu. MoIT ze swojej strony zalecił tymczasowy zakaz importu koparek kryptowalutowych.

Teraz bank centralny (SBV) zapowiedział, że zgadza się zarówno z MoF, jak i MoIT. Według krajowego banku, taki ruch pozwoli rządowi lepiej zarządzać lokalnym rynkiem walutowym.

Wietnam zakazuje importu koparek
5 (100%) 1 vote[s]