O tym, że Steve Woźniak jest wielkim fanem Bitcoinów, wiedzą prawie wszyscy.  Współzałożyciel Apple padł ofiarą kradzieży, w wyniku której stracił kilkadziesiąt tysięcy dolarów. 

Jeden z twórców apple, Steve Wozniak, dołączył do niechlubnego grona ofiar cyfrowych przestępców. W wyniku perfidnej transakcji, kontrahent Woźniaka, powiększył zasobność swojego portfela o 7 Bitcoinów.

W momencie, w którym Woźniak nabywał najpopularniejszą kryptowalutę świata, cena jednego Bitcoina oscylowała w granicach 700 $. W rozmowie z jednym z portali, znany inżynier powiedział:

Bitcoiny były dla mnie walutą, która nie była manipulowana przez rządy. Jest matematyczny, jest czysty, nie można go zmienić.

W wyniku fałszywej transakcji, Steve Woźniak stracił ponad 70 tysięcy dolarów. Sprawę kradzieży sam poszkodowany skomentował w charakterystyczny dla siebie sposób:

Jeżeli ktoś ma Bitcoiny,  to nie znaczy, że nie może być oszukany. Miałem siedem Bitcoinów skradzionych ode mnie poprzez oszustwo. Ktoś kupił je ode mnie online za pomocą karty kredytowej i anulował płatność kartą kredytową. To było takie proste! I to z numeru skradzionej karty kredytowej, więc nie możesz jej odzyskać.