Współzałożyciel firmy Google, Sergey Brin podczas tegorocznego Blockchain Summut ujawnił, że wybrał Ethereum. Dokonał tego wyboru wraz ze swoim synem. 

Sergey Brin, współzałożyciel firmy Google i obecny prezes macierzystej firmy, Alphabet, wziął udział w konferencji Blockchain Summit, corocznie odbywającej się imprezie, zorganizowanej przez Sir Richarda Bransona.

Sergey Brin to milioner, którego majątek wyceniany jest na około 52 miliardy dolarów netto. Mężczyzna przyznał, że wydobywał tokeny Ethereum z własnym synem.

Brin powiedział, że do wydobywania kryptowalut zachęcił również swojego 10-letniego syna:

Rok lub dwa lata temu mój syn nalegał, że potrzebujemy komputera do gier. […] Powiedziałem mu: „Dobra, jeśli dostaniemy komputer do gier, musimy wydobyć krypto-walutę”. Więc założyliśmy tam górnika Ethereum i zarobiliśmy kilka groszy, kilka dolarów od tego czasu.

Oprócz przypadkowego wydobycia drugiej co do wielkości kryptowaluty na świecie, Brin przyznał, że nie wie dużo o kryptowalutach. Stwierdził jednak, że cyfrowe środki rozliczeniowe mają nadzwyczajny potencjał.

W panelu wystąpił także były perkusista Guns ‚n’ Roses, Matt Sorum. Podkreślił potencjał blockchain do obrony praw własności intelektualnej artystów.

Użytkownik powinien mieć możliwość posiadania treści w sposób nagradzający artystę. Kiedy pojawił się blockchain, powiedziałem, to może się zdarzyć. A sposób, w jaki będzie działać, to inteligentne kontrakty.

Współzałożyciel Google poruszył także jedno z głównych ustawień prywatności zero knowledge proofs.  Dowody mogą być użyte w celu potwierdzenia transakcji, bez konieczności ujawniania transakcji węzłów głównego łańcucha. Jest to jedna z głównych różnic między prywatnością zapewnianą przez Zcash, a Monero, która działa w zamian za ukrywanie transakcji.

Dyrektor inicjatywy Digital Currency Initiative MIT Media Lab, dostarczył dość prostego wyjaśnienia na temat zero knowledge proofs:

Zasadniczo będziesz w stanie udowodnić, że coś jest prawdą, nie ujawniając powodów, dla których jest to prawdą. Aby udowodnić, że masz 21 lat, nie musisz pokazywać oficjalnej dokumentacji, że masz 21 lat. Zero knowledge proofs będzie się w ciągu najbliższych kilku lat silnie rozwijać.