W czasach, gdy wysoko postawieni politycy, nie wróżą kryptowalutom przyszłości, współwłaściciel Paypay, Peter Thiel, poparł Bitcoin, nazywając go przyszłością finansów. 

Peter Thiel od dłuższego czasu jawnie popiera Bitcoiny. Od 2017 roku, opowiedział się za masowym wykorzystaniem kryptowalut i technologii blockchain. W ostatnim wywiadzie, porównał Bitcoiny do sztabek złota, umieszczonych w nienaruszalnym skarbcu. 

Thiel podczas przemówienia na imprezie w Nowym Jorku, powiedział, że przez długi czas był sceptycznie nastawiony do Bitcoina. W pewnym momencie jednak zrozumiał, że ta kryptowaluta to internetowy odpowiednik złota.

Zgodnie z doniesieniami, współzałożyciel Paypal poczynił już znaczące inwestycje w bitmonety za pośrednictwem swojego przedsiębiorstwa. Szacuje się, że wartość cyfrowego majątku, wynosi od 15 do 20 milionów dolarów. Inwestycja, jakiej dopuścił się Thiel, doprowadziła do wzrostu ceny Bitcoina o 9 procent, w ciągu zaledwie 24 godzin.

Swego czasu, Thiel informował o możliwości zastąpienia Bitcoina, Ethereum. Działo się tak w wyniku znacznych wahań rynkowych i niestabilności kryptowaluty. Niezależnie od tego, jak zmieniała się postawa inwestora, zawsze wiązała się z poparciem kryptowalut.