Montecrypto: The Bitcoin Enigma to nowa gra wideo, która już za kilka dni zasili bibliotekę Steama. Na pierwszego gracza, któremu uda się rozwiązać 24 układanki, czeka nagroda w postaci bitcoina.

Już żaden rodzic nie powie swoim dzieciom, że granie na Steamie jest bezsensowne 🙂 Gra na Steamie nie tylko sprawi przyjemność, ale być może, przyczyni się do zasilenia portfela o bagatela – 10 tysięcy dolarów. Bitcoinowe wynagrodzenie za rozwiązywanie zagadek, to naprawdę doskonała motywacja. Niestety, nagroda czeka tylko na najlepszego detektywa.

Informacje o  Montecypto

Montecrypto: The Bitcoin Enigma pojawi się na platformie Steam 20 lutego 2018 roku. Gra będzie kosztować symboliczne 1,99 $ i oferować 24 logiczne misje. Jak można się domyślić, fabula produkcji będzie oparta na technologii blockchain.

W każdej z 24 zagadek, do odblokowania będzie słowo w 24-literowym kluczu do portfela bitcoinowego. Aktualną wartość portfela, można w każdej chwili podejrzeć w tym miejscu.  Osoba, która odkryje wszystkie tajemnice Montecrypto, otrzyma dostęp do całej zawartości.

Autorzy we współpracy z GitHub, wydali pierwszą wskazówkę dotyczącą początkowej zagadki.

Na razie staramy się utrzymać nasze tożsamości w tajemnicy. Ale możemy powiedzieć, że jesteśmy grupą twórców gier i mieliśmy szalony pomysł na zabawę. Jako wielcy miłośnicy poszukiwań skarbów, czerpaliśmy inspirację z zagadek takich jak la chorette d’or. […] W  tej grze opublikowano szereg wskazówek, ale jeszcze nikomu nie udało się znaleźć sowę i zdobyć 15 kg posąg wykonany ze złota i srebra – informuje deweloper w informacji prasowej.

Trzeba przyznać, że pomysł nagradzania graczy bitcoinami, jest ponadczasowy. Może się okazać, że taka forma reklamy, doskonale napędzi rynek. Obecna wartość kryptomonety bitcoin wynosi 9857$ i – w przeciwieństwie do tego, co działo się jeszcze jakiś czas temu – pnie się w górę.

Wydaje się, zainwestowanie 1,99$ w grę to niewielki wydatek, mając na uwadze prawie 5-tysięczną przebitkę na potencjalnej wygranej 😉