Definicja kryptowalut do tej pory spędza sens z powiek politykom i inwestorom. Amerykański stan Wyoming osiągnął wielki sukces, przekazując projekt ustawy odnoszącej się do kryptowalut jako nowej klasy aktywów.

Jak wynika z analizy ostatnich miesięcy, rząd USA postawił sobie za priorytet opracowanie przepisów regulujących kryptowaluty. Sformułowanie definicji kryptowalut wydaje się być pierwszym i najważniejszym krokiem ku osiągnięciu tego celu.

wyoming
Lokalizacja stanu Wyoming

Według Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), kryptowaluty zaliczają się do papierów wartościowych. Zgodnie z oświadczeniem Komisji Handlu Towarami (CFTC), cyfrowe środki rozliczeniowe nie są papierami wartościowymi – jak domniemuje SEC, a towarami.

Forbes zauważa, że stan Wyoming wyszedł przed szereg, stając się pierwszym miejscem na świecie z jasno określoną definicją kryptowalut.

Caitlin Long, współzałożycielka Koalicji Blockchain Wyoming, informuje:

Stan Wyoming jest pierwszym wybranym organem na świecie, który definiuje token narzędziowy jako nowy typ klasy aktywów, inny niż bezpieczeństwo lub towar. Temat ten był ostatnio gorący w Waszyngtonie, ponieważ SEC uważa kryptowaluty za papiery wartościowe, FinCEN mówi, że to na ogół pieniądze, a CFTC postrzega je jako towary. Teraz jednak pojawia się państwo i definiują tokeny użytkowe jako nową formę własności, a własność jest zasadniczo domeną prawa stanowego.

Uważa się, że działania stanu Wyoming będą katalizatorem napędzającym Kongres USA w procesie regulacji kryptowalut:

Może to być bardzo pozytywne dla społeczności kryptowalut, jeśli Kongres wszystko wyjaśni. To bardzo ekscytujące, że Wyoming jest pierwszym stanem definiującym kryptowaluty. Daje przykład tego, jak to może stać się standardem w prawie federalnym. Wierzę, że podejście Wyoming będzie działało zgodnie z federalnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych i jestem optymistą, z którym zgadza się z SEC – Long

usa, rząd

Gubernator Wyoming, Matt Mead przypomina:

Wyoming rozwija i promuje swój sektor technologii od siedmiu lat. Ubiegłoroczny ENDOW-Economically Needed Diversity Options for Wyoming został ustanowiony. Jego celem jest dywersyfikacja naszej gospodarki w ciągu 20 lat. Rada Wykonawcza ENDOW wydała zalecenia dotyczące działań legislacyjnych w sesji, w tym blockchain.

Blockchain i kryptowaluta to technologie, które mogą zmienić sposób prowadzenia działalności. Infrastruktura technologiczna Wyoming, Unified Network i Broadband Services Act są przykładem zaangażowania Wyoming w rozwój najnowocześniejszych technologii i są częścią tego, że Wyoming staje się znany jako wielki stan technologii.

Przyklaskuję legislaturze Wyoming, Radzie Wykonawczej ENDOW i innym osobom, które pomogły zrealizować kilka rachunków ENDOW – kolejny krok w kierownictwie Wyoming na tym polu.

Rząd Wyoming ma nadzieję, że jego pozytywne nastawienie do kryptowalut, zaowocuje uznaniem stanu za pierwowzór definicyjnych uregulowań prawnych.

Tyler Lindholm, przedstawiciel Wyoming wypowiedział się w sprawie przyszłości ustawy:

Przynajmniej zobaczymy firmy brukujące drogi i budujące szkoły w Wyoming. Ale myślę, że pójdzie o wiele dalej – myślę, że zobaczymy rozwój gospodarczy i nowe miejsca pracy w sektorze technologii wchodzących w stan Wyoming. Już samo to jest fantastyczny aspekt.

Ustawiamy prawa kryptowalutowe oparte na założeniu, że nie jest to jednorazowy strzał do Wyoming. Planujemy pozostać głodni i współpracować z branżami w celu opracowania przepisów i regulacji, które pozwolą osobom fizycznym i firmom realizować swoje transakcje zgodnie z ich oczekiwaniami.

O tym, jak potoczą się lody Wyoming, dowiemy się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Można domniemywać, że odważny krok stanowienia prawa kryptowalutowego, może wynieść region na wyżyny innowacji technologicznych.

Wyoming definiuje prawnie kryptowaluty
5 (100%) 2 votes