Nowojorska komisja do spraw Usług Publicznych orzekła, że przedsiębiorstwa energetyczne mogą obciążać kryptowalutowych górników wyższymi stawkami. 

W ubiegły wtorek poinformowano, że Plattsburgh w stanie Nowy Jork wprowadziło osiemnastomiesięczny zakaz wydobywania kryptowalut po tym, jak górnicy starali się korzystać z taniego zaopatrzenia, kosztem normalnych użytkowników.

Plattsburgh stało się pierwszym miastem, które odważyło się na zastosowanie energetycznego ograniczenia. Pierwsza propozycja blokady padła z ust burmistrza miasta, Colina Reada już na początku tego miesiąca. Chwilę później, jednogłośnie poparto jego decyzję. 

Jak wynika z lutowego raportu New York Times, wydobycie Bitcoinów zajęło 10 procent miejskiej energii elektrycznej w ujęciu dwóch miesięcy – stycznia i lutego. W konsekwencji, mieszkańcy skarżyli się na znaczne wzrosty rachunków o 100, a nawet 200 dolarów.

Musimy zapewnić, że klienci biznesowi płacą odpowiednią cenę za energię elektryczną, której używają, powiedział John B. Rhodes, przewodniczący Komisji. Jest to szczególnie ważne w małych społecznościach o ograniczonej ilości dostępnej taniej mocy. Gdybyśmy nie działali, istniejący klienci indywidualni i komercyjni w północnych gminach obsługiwanych przez miejski urząd energetyczny odnotowaliby gwałtowny wzrost rachunków za usługi komunalne.

Jak ustaliło PSC, ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie energetyczne maszyn służących do kopania kryptowalut (koparek), firmy wydobywcze generowały pobór prądu przekraczający znacznie wartości osiągane przez standardowych klientów.

Z nowego orzeczenia wynika, że miejskie władze energetyczne będą w stanie wytworzyć nową taryfę, która obejmie swoim zasięgiem klientów, którzy znacznie obciążają sieć, tworząc zapotrzebowanie przekraczające 300 kWh, przy gęstości obciążenia wyżej 250 kWh na metr kwadratowy.

Miejmy nadzieję, że takie rozwiązanie spotka się poparciem wszystkich klientów, zapewniając jednocześnie miejsce tym, którzy z nadzieją wykorzystują innowacyjne technologie.

O tym, czy rozwiązanie okaże się słuszne, będziemy informować na bieżąco. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że górnicy szukają najtańszych miejsc do wydobycia kryptowalut, Plattsburgh w stanie Nowy Jork  może okazać się jednym z miejsc na mapie, którego wydobywcy będą skutecznie unikać…

Wyższe rachunki za wydobywanie kryptowalut
5 (100%) 2 votes