TapJets, amerykańska firma lotnicza zajmująca się szybkimi i sprawnymi rezerwacjami odrzutowców, planuje dodać usługę opłacania zamówień w XRP i LTC. 

TapJets na swoim profilu na Twitterze opublikowała ankietę, w której zapytała społeczność kryptowalutową co sądzi o włączeniu cyfrowych środków rozliczeniowych do form płatności na platformie rezerwacyjnej.

Sondaż objął ponad 57 tysięcy członów społeczności, oddających głos na nowy projekt TapJets. Ripple uplasowało się na pierwszym miejscu z wynikiem 44 procent, podczas gdy Litecoin zgromadzić 35 punktów procentowych.

Po otrzymaniu wyników analizy, firma opublikowała oświadczenie:

Ludzie głosowali i widzimy ich opinie. TapJets przejdzie do technicznej oceny Ripple (XRP) i Litecoin (LTC).

TapJets ma rozpocząć ocenę możliwości wdrożenia obu kryptowalut w swojej flocie:

Niektóre z tych działań zależą od tego, jak otwarte na nasze prośby są zespoły programistyczne XRP / LTC.

Naszym celem jest umożliwienie klientom TapJets korzystania z tych alternatywnych monet  od 1 czerwca 2018 roku. Byliśmy już w kontakcie z zespołem LTC i będziemy w poniedziałek kontaktować się z zespołem XRP.

Warto zaznaczyć, że trzy opcje głosowania w ankiecie na Twitterze nie zostały losowo wybrane. Firma oświadczyła, że ​​kryptowaluty zostały dobrane na podstawie naglących próśb ze strony klientów, a także z powodu opinii społeczeństwa.

Wszystkie trzy wirtualne waluty oznaczone są na giełdowej liście na czerwono.