Strony internetowe do obstawiania meczów przez internet cieszą się ogromnym zainteresowaniem fanów sportu z całego świata. Czy są w Polsce tego rodzaju portale akceptujące kryptowaluty?

Zakłady bukmacherskie akceptujące kryptowaluty

Bukmacherzy a bitcoin

Zakłady bukmacherskie online są w naszym kraju dość kontrowersyjnym tematem. Z jednej strony – polskie przepisy wszystko mają unormowane, z drugiej – wiele osób cały czas traktuje obstawianie jako nielegalny hazard online.

Wirtualna waluta to dość świeży temat, bo jeszcze ładnych parę lat temu raczej mało kto myślał o tym, by szukać informacji, jaki bukmacher akceptuje kryptowaluty. Teraz wydaje się to jednak całkiem uzasadnione.

Polskie strony bukmacherskie działają na mocy specjalnych licencji Ministerstwa Finansów. To oznacza, że muszą przestrzegać ustawy hazardowej oraz innych przepisów, jakie obowiązują na terenie naszego kraju.

Kryptowaluty u bukmachera
Kryptowaluty u bukmachera

Gdzie obstawiać mecze bitcoinami?

Na ten moment mamy blisko 20 portali internetowych, gdzie można obstawiać wydarzenia sportowe, dając sobie szansę na wygrywanie prawdziwych pieniędzy. Nie brakuje też na terenie kraju oddziałów stacjonarnych, czyli tradycyjnych miejsc do zawierania zakładów.

Bukmacher z bitcoinami wydaje się być najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, ale i inne kryptowaluty coraz częściej dochodzą do głosu. Nie jest wykluczone, że za jakiś czas jakaś firma bukmacherska zdecyduje się na wypuszczenie własnych środków pieniężnych działających na rynku krypto.

Na ten moment zakłady bukmacherskie z kryptowalutami są w Polsce niedostępne. Polskie prawo nie patrzy dość przychylnie na wirtualne waluty i raczej trudno się dziwić, że sami bukmacherzy nie chcą mocniej uderzać w tę branżę.

Jak obstawiać mecze za bitcoiny?
Jak obstawiać mecze za bitcoiny?

Kryptowaluty. Zakłady bukmacherskie online

Legalni bukmacherzy to firmy z wszystkimi niezbędnymi zgodami. Zobowiązują się do przestrzegania przepisów, a więc nie mogą zrobić nic, czego zabrania polskie prawo.

Trudno powiedzieć, czy bukmacher akceptujący kryptowaluty kiedykolwiek na naszym rynku będzie dostępny. Bardziej prawdopodobne jest to, że sprawa rozwinie się w zachodnich krajach bądź rajach podatkowych.

Na szczęście, samo płacenie kryptowalutą u bukmachera to nie wszystko. Jeżeli śledzimy newsy dotyczące Bitcoina czy innych e-pieniędzy, być może będziemy mieli chęć postawiania na kurs danej waluty. Tego rodzaju zakłady znajdują się – na przykład- u bukmachera Fortuna.

Dla nowo zarejestrowanych osób przygotowany został przez markę Fortuna bonus powitalny. Jest to specjalny prezent, jaki można otrzymać na obstawianie od razu po dokonaniu rejestracji.

Obstawianie kryptowalut – granie za bonus powitalny

Co bardzo ważne, tylko przy zakładaniu konta bukmacherskiego w Fortunie można wykorzystać kod promocyjny „BETONLINE„. Wyjątkowa oferta to, między innymi, do 1000 złotych za pierwszy depozyt oraz Zakład Bez Ryzyka w wysokości do 100 PLN.

Tak można odebrać bonus w Fortunie Online:

Wraz z rozwojem branży kryptowalut, można spodziewać się większej ilości zakładów. Przykładowe typy bukmacherskie na bitcoin to:

  • Jaki kurs będzie miał Bitcon w dniu X
  • Czy Bitcoin osiągnie kwotę X do dnia Y
  • Bitcoin przestanie być wart cokolwiek
  • Bitcoin będzie słabszy/lepszy od kryptowaluty XYZ

Cały czas wiele osób nie traktuje kryptowalut zbyt poważnie, a już na pewno nie myśli o nich jako o sensownej alternatywie dla zwykłych pieniędzy. Rynek to jednak zupełnie inna para kaloszy – wszystko może się wydarzyć.

Na ten moment bukmacher kryptowaluty to dwie zupełnie inne sprawy, które łączy niewiele. Czy tak samo będzie za jakiś czas? Jeszcze za wcześnie na odpowiedź – podamy ją, gdy tylko będzie cokolwiek wiadomo.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.