Mimo tego, że rozwój nowoczesnych technologii w krajach afrykańskich kuleje, kolejne regiony dołączają do szybko rozwijających się miejsc na mapie cyfrowych środków rozliczeniowych. Do tego grona dołączyło Zimbabwe, które dzięki firmie Golix, uruchomiło swój pierwszy bankomat Bitcoin. 

Większość krajów zachodnich każdego dnia korzysta z bankomatów z Bitcoinami. Afryka i  inne regiony, w których integracja finansowa stanowi duży problem, nie może się tym poszczycić.

Golix

Golix to największa giełda kryptowalutowa w Afryce. Przedsiębiorstwo przeniósło pierwszy bankomat Bitcoin do Zimbabwe, zapewniając użytkownikom dostęp do Bitcoinów i dolarów amerykańskich, które w ostatnim czasie są niezwykle popularne w tej części świata.

Yeukai Kusangaya, menedżer Golix, informuje:

Po uświadomieniu sobie, że opinia publiczna wciąż stara się zrozumieć lub w niektórych przypadkach uzyskać dostęp do Bitcoina, czuliśmy, że bankomaty Bitcoin będą ogromnym i koniecznym krokiem w kierunku angażowania ludzi w to, jak mogą korzystać z kryptowalut w codziennej działalności. 

Urządzenie zostało uruchomione pod koniec zeszłego tygodnia. Za jego pośrednictwem, każdy może kupić, bądź sprzedać Bitcoiny przy pomocy dolara amerykańskiego. Bankomat Golixa to pierwsza maszyna w Zimbabwe, która oferuje amerykańskie monety posiadaczom Bitcoinów.

To, czy inne firmy będą dążyć do podobnych rozwiązań, okaże się za jakiś czas. Wydaje się, że afrykański rynek jest gotowy na przyjęcie innowacyjnych rozwiązań na miarę kryptowalut.