Legendarny inwestor, Tim Draper przewiduje, że w ciągu pięciu lat, nikt nie będzie już korzystał z walut klasycznych. Według znanego technologicznego inwestora, przyszłość finansowa należy do kryptowalut.

Znany prognostyk w rozmowie w Fast Money w CNBC przewidział, że aktualna zmiana w świecie nowoczesnych technologii, jest większa, niż wprowadzająca ogromne innowacje, epoka żelaza, czy brązu. Tim Draper zauważył , że rozwój technologii blockchain jest porównywalny do tego, jak powstawał cały internet.

Mówiąc o tym, jaka przyszłość czeka kryptowaluty, Draper oświadczył, że w perspektywie pięciu lat, waluta fiat odejdzie do lamusa, robiąc miejsce dla cyfrowych środków rozliczeniowych. Wyparcie powiązanych z krajami, walut, ma być naturalnym procesem zachodzącym w nowoczesnym świecie. Dla uświadomienia swojej prognozy, przytoczył historię, która może zdarzyć się w przyszłości:

Za pięć lat przejdziesz i spróbujesz zapłacić walutą fiat [walutę wspieraną przez rząd, jak dolar amerykański] za kawę w Starbucksie, a barista będzie się z ciebie śmiał, ponieważ oni powiedzą, Co to jest? – powiedział Tim Draper

Draper to człowiek, który swego czasu przewidywał, że Bitcoin osiągnie wartość 10 000$. W wyniku swoich inwestycji, nabył udziały w Skype i Tesli. Jego majątek obejmuje 30 000 Bitcoinów z aukcji US Marshals Service z 2014 roku, obejmującej aktywa przejęte z Jedwabnego Szlaku.

Na koniec rozmowy, legendarny inwestor dodał:

Cały ten wysiłek inżynierski, całe to podniecenie, skupia się na bitcoinie i wszystkich krypowalutach wokół niego.

Trzeba przyznać, że założenia Tima Drapera są bardzo odważne. Czas pokaże, jak prognozy inwestora, będą się miały do rzeczywistości. Jeżeli faktycznie Bitcoin zastąpi klasyczne środki rozliczeniowe, czeka nas ogromna rewolucja – być może faktycznie na miarę epoki brązu? 🙂 O tym przekonamy się – zgodnie z zapewnieniami Drapera – nie później, niż za 5 lat!