Amerykański zawodowy gracz League of Legends, Yiliang „Peter” Peng, znany w przestrzeni eSports  jako Doublelift został okradziony. Łupem złodziei padły kryptowaluty o wartości 200 000 $.

W jednym ze swoim filmów na YouTube Peng opowiada, w jaki sposób doznał szoku po otrzymaniu powiadomienia z aplikacji bankowej, ostrzegającej go o tym,  że jego konto zostało przekroczone. 

Peng, który od sierpnia 2018 roku zdobył 174,000 $, twierdzi, że nie sprawdza swojego konta bankowego zbyt często. Był zaskoczony, gdy dowiedział się, że portfel jest pusty.

Peng próbował uzyskać dostęp do swojego konta Coinbase, aby zobaczyć, co się stało. Bez skutku – haker już zmienił swoją nazwę użytkownika i hasło. Gracz zaznacza, że transakcje dokonane przez złodzieja wyniosły nawet 200 000 $.

Gamer jest przekonany, że kradzież jest związana z pewnymi dziwnymi zdarzeniami związanymi z dostawcą telefonu komórkowego, a kolejność zdarzeń sugeruje, że Peng padł ofiarą hackowania simów – szybko rosnącego trendu cyberprzestępczego dotykającego inwestorów kryptowalut.

Po dodzwonieniu się do T-Mobile Peng odkrył, że jego numer telefonu został zgłoszony jako zgubiony lub skradziony i mógł zostać przeniesiony na inny telefon. Podczas ataku hakerskiego, cyberprzestępcy stają się właścicielami danego numeru telefonu, aby uzyskać dostęp do numeru telefonu i używać go do otrzymywania dwuetapowych kodów uwierzytelniających i innych informacji zabezpieczonych za weryfikacją wiadomości tekstowych.

Hakerzy posunęli się o krok dalej, tworząc sieć filtrów e-mailowych, zaprojektowanych w celu utrzymywania wrażliwych wiadomości e-mail, które mogą ostrzec Penga przed działaniem hakerów w jego skrzynce odbiorczej. Nawet e-maile Coinbase potwierdzające transakcje były przekazywane na ukryty adres i usuwane, zanim Peng mógł je zobaczyć.

Gwiazda League of Legends jest pewna, że ​​w końcu odzyska skradzione pieniądze.